01:36
Łukasz Zagrobelny Życie na czekanie
01:44
Chłopcy z Placu Broni Kocham cię

Iga Świątek znów to zrobiła! Po raz trzeci z rzędu awansowała do finału Rolanda Garrosa!

Mamy to! Iga Świątek, nasza tenisowa perła, po raz trzeci z rzędu awansowała do finału French Open. W półfinałowym starciu, które zapierało dech w piersiach, pokonała Amerykankę Coco Gauff, rozstawioną z numerem trzecim, w dwóch setach 6:2, 6:4.
Iga Świątek, fot. DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Pierwszy set był pokazem dominacji Igi, która wygrała go gładko, pokazując, że jest w świetnej formie. Chociaż w drugim secie Gauff na chwilę przełamała naszą liderkę światowych list, Świątek szybko odzyskała kontrolę i zamknęła mecz, kierując się prosto do finału.

Iga Świątek trzeci raz z rzędu w finale Rolanda Garrosa

To będzie dla Igi trzeci z rzędu i czwarty w karierze finał na kortach im. Rolanda Garrosa. "Maszyna z Raszyna" będzie bronić tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że najlepsza była także w sezonach 2020 i 2022. Tym samym, Świątek potwierdza swoją dominację na ceglanej nawierzchni w Paryżu.

Warto zaznaczyć, że Iga grała z Gauff już 11 razy, odnosząc 10 zwycięstw, co mówi samo za siebie. W ich dotychczasowych spotkaniach na kortach Rolanda Garrosa Świątek nie dawała szans młodszej rywalce, co potwierdziła także w tym roku.

Po emocjonującym meczu Świątek - Gauff rozegrany zostanie drugi półfinał, w którym Jasmine Paolini, Włoszka polskiego pochodzenia, zmierzy się z Rosjanką Mirrą Andriejewą.

Teraz oczy całego tenisowego świata zwrócone są na Igę Świątek, która w finale będzie walczyć o kolejny, historyczny triumf. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki i z niecierpliwością czekać na finałowe starcie!

Źródło: RMF24/RMF FM

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca!